LV | RU | EN
  → UZŅĒMUMU REĢISTRĀCIJA, PĀRREĢISTRĀCIJA, LIKVIDĀCIJA

Kādi dokumenti ir nepieciešams iesniegt akcijas sabiedrības dibināšanai, ja viens no dibinātajām reģistrēts ārzemēs?

  Komerclikums neparedz kaut kādu papilddokumentu iesniegšanu šajos gadījumos. Ir nepieciešams iesniegt visu to dokumentu virkni, kas iesniedzams, kad dibinātāji ir Latvijas Republikas fiziskās vai juridiskās personas. Informāciju par iesniedzamiem dokumentiem var saņemt Uzņēmuma reģistra mājas lapā www.ur.gov.lv, kā arī jebkura Uzņēmuma reģistrā nodaļā.

Kāda starpība pastāv starp individuālajām uzņēmējam un individuālajām komersantam?

  Galvena atšķirīga iezīme izpaužas tā, ka individuālais uzņēmums ir atzīstams par juridisko personu, bet individuālais komersants ir fiziska persona, kurš kā komersants ir ierakstīts Komercreģistrā.

Labdien! Es gribu atvērt savu uzņēmumu, kā individuālais komersants (interneta- veikāls). Sakiet lūdzu, vai tādam darbības veidam ir nepieciešama licence, un kur to var dabūt?

  Jūsu minētajām darbības veidam nav nepieciešama licence.

Kur var atjaunot pazaudēto firmas reģistrācijas apliecības oriģinālu?

  Jums jāgriežas LR Uzņēmuma reģistra nodaļā, kur Jūs reģistrējāt uzņēmumu. Jums būs izsniegts dublikāts.

Es gribu iereģistrēt sabiedrību ar ierobežotu atbildību pēc savas dzīves vietas adreses. Vai tās ir iespējams un kādi dokumenti ir nepieciešami lai to noformēt?

  Jā, tās ir iespējams. Bet Jums jāņem vērā, ka saskaņā ar LR Komerclikumu, sabiedrības juridiskā adrese ir adrese, kurā atrodas sabiedrības vadība. Vadībai, iesniedzot dokumentus sabiedrības reģistrācijai ir nepieciešams pieteikums (paraugu var apskatīt LR Uzņēmuma reģistra mājas lapiņā)